Consultant vanzare produse fitofarmacie
Full Time

  • Keiron Logistics SRL
  • 1.539

Angajam om dedicat sau cautam colaborator in vederea comercializarii de produse fitosanitare si solutii impotriva daunatorilor ce va pot afecta gradina, ferma si agricultura. Comercializam seminte de gazon, ingrasaminte foliare, ingrasaminte solide, substante pentru prevenirea bolilor pentru gazon, pomi fructiferi, vita de vie etc.

Candidatul ideal

  • Trebuie sa fie o persoana cu studii agricole terminate (absolvent cu studii medii sau superioare de biochimie, silvicultura, agronomie, horticultura, protectia plantelor), aceasta fiind conditie obligatorie.
  • Sa cunoasca notiunile de baza in agricultura / horticultura.
  • Sa fie dornic de a invata lucruri noi, de a se integra intr-o echipa deja formata si sa fie un foare bun comunicator.
  • Trebuie sa fie o fire descurcareata, vesela, harnica si ordonata.
  • Experienta in domeniul sau lucrul intr-o pozitie similara de minim 5 ani este conditie obligatorie.

Descrierea postului

  • Se ocupa de bunul mers al fitofarmaciei
  • Sa ofere consultanta despre cunostiintele tehnice necesare ptr a putea recomanda clientilor cele mai bune solutii de tratament pentru toate culturile.
  • Aa gaseasca in piata noi furnizori de produse (seminte de gazon, ferilizanti, ingrasaminte, tratamente) pe care ulterior sa le promoveze in cadrul magazinului.

Descrierea companiei

Din 2009, sustinem micii fermieri, antreprenorii din industria peisagistica cat si cea edilitara. Clienții noștri sunt persoane juridice cat si persoane fizice interesate de marcile premium pe care le comercializam. Magazia lu’ Costica este o firma de familie. Ne mandrim cu furnizarea de servicii de reparatie eficiente, intr-un mediu prietenos, oferit de un colectiv profesionist și amabil. Va promitem ca vă oferim doar echipamente de cea mai buna calitate, care sunt susținute de către producători de încredere și de garanția excelenta.

Toata lumea intreaba cine este Costica, marea majoritate vor sa-l cunoasca. Costica este din punctul nostru de vedere un adjectiv sinonim cu „bine facut”. Costica pentru noi inseamna asumarea muncii pe care o depunem consiliind, reparand sau vanzand o solutie. Ne asumam lucrurile facute de noi, ne-am saturat de „las ca merge si-asa” sau „n-are nimic daca…….”. Adevarata problema apare atunci cand, prin concesiile pe care ni le permitem, afectam munca, resursele si sperantele unui om. Atunci cand treaba noastra pe jumatate facuta are impact negativ asupra altcuiva. Ca in rest…daca ne-am asuma strict pentru noi insine micile scapari, n-ar fi nicio drama. Vino sa-l cunosti pe Costica sa experimentezi un altfel de „furnizor de servicii si echipamente agricole”.