Consilier utilaje agricole in judetele: DB, AG, GL, TL, VS, IS, BV, SB, CV.
Full Time

  • 4.560

Candidatul Ideal

– Vrei sa ajuti la dezvoltarea unui brand cu renume in domeniul furnizarii de echipamente agricole ?
– Faci parte dintre cei care se simt in largul lor in afara biroului, iti place sa comunici si sa dezvolti relatii?
– Iti place sa acumulezi cat mai multe cunostinte in vederea imbunatatirii capacitatii de a genera solutii pentru clientii nostri?
Vei lucra alaturi de ceilalti colegi din Magazia lu’ Costica, intr-un mediu de lucru relaxant care incurajeaza proactivitatea si initiativele. Ne dorim sa fi autonom dar capabil sa te coordonezi si cu ceilalti colegi, sa dai dovada de empatie, flexibilitate, bun simt si ambitie. Vei fi un membru important al Magaziei, cu un rol semnificativ in dezvoltarea acesteia, asa ca te incurajam sa citesti in continuare :Asteptam sa gasim la tine:
– Multa energie,
– Gandire pozitiva, diplomatie si flexibilitate in relatia cu clientii ;
– Capacitate de organizare si aderare la reguli si proceduri de lucru;
– Abilitati de comunicare si persuasiune;
– Apetenta pentru lucru in teren;
– Studii medii/superioare in domeniul agricol, tehnic sau industrial;
– Experienta in domeniul agricol (cu siguranta te va ajuta) ;
– Cunostinte operare PC ;
– Bune abilitati de conducere autoturism (permis categ.B)

Descrierea jobului

Ce responsabilitati vei avea in cadrul Magaziei:- Administrezi si dezvolti portofoliul de clienti din zona alocata ;
– Participi activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari ;
– Identifici nevoile clientilor, prezinti, promovezi si propui solutii in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale ‘Magaziei’.
– Soliciti recomandari de la clientii existenti in vederea identificarii de noi oportunitati de vanzare ;
– Urmaresti realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual ;
– Folosesti in mod consecvent programele de tip CRM in scopul organizarii activitatii zilnice;
– Te asiguri de buna functionare a produselor livrate clientilor ;
– Urmaresti derularea si finalizarea contractelor si verifici toate documentele asociate;
– Urmaresti si analizezi evolutia competitiei ( promotii, preturi, estimare vanzari, etc)

Daca toate cele de mai sus ti-au trezit interesul si esti din judetele de mai sus, vino sa ne cunosti. Aici vei gasi:

– Mediu de lucru tanar, performant si dinamic ;
– Acces la informatii in vederea dezvoltarii personale.
– Pachet salarial atractiv format din salariu fix + comision
– Acces la unelte de lucru : masina de serviciu, laptop, telefon
– Alte beneficii : tichete de masa, prime diverse, etc.